Κυριακή 30 Δεκεμβρίου 2012

ΚΓΣ:ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ - ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΔΟΥΚΑ

alt
Το αήττητο έχασε η  ομάδα του ΚΓΣ στο χθεσινό παιχνίδι με αντίπαλο τον Φαίακα στην παράταση με 69-67 ( 64-64).
Το χειρότερο παιχνίδι μέχρι τώρα έκανε ο Ιστορικός για την 10η αγωνιστική της Α ΕΣΚΑΒΔΕ με αντίπαλο τον Φαίακα ,χάνοντας στο ημίχρονο με 10 πόντους διαφορά 27-37.Στο 3ο δεκάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν και με μια αντεπίθεση διαρκείας προηγηθήκε με 52-48.Το τελευταίο δεκάλεπτο ο Φαίακας εκμεταλλεύτηκε τα απανωτά λάθη  και τα χαμένα εύκολα καλάθια με το παιχνίδι να πηγαίνει στην παράταση 64-64.Στο πεντάλεπτο που ακολούθησε και παίζοντας χωρίς Σαγιά (5 φάουλ) Δηλαβέρη και Ισσαρη (τραυματίες) ο ΚΓΣ σημειώσε 3 πόντους έναντι 5 του Φαίακα έχοντας την ευκαιρία της τελευταίας επίθεσης με τον Τσάμη να σουτάρει σουτ 3ων πόντων και να αστοχεί με την λήξη.
Διαιτητές:Μίγδος-Μεγαπάνος άριστοι
Δεκάλεπτα: 12-18 ,15-19 ,25-11 ,12-16 ,3-5(παρ.)
ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ:(Ραψομανίκης) Σαγιάς 22 (2τ) ,Πογιατζής 4 ,Δηλαβέρης 12 (1τ) ,Τσάμης 14 (2τ) ,Ισσαρης 15 (1τ),Μακρίδης ,Γεωργακόπουλος ,Παπαγκίκας ,Μάνδυλας,Ντελής,ΜαρτίνηςΒλαχόπουλος
ΦΑΙΑΚΑΣ:(Γεωργίου) Πέτας 8 ,Παυλογιάννης 9 (1τ) ,Μπάνος 26 (3τ) ,Στεργίου 4 ,Σέρβος 2 ,Κασκάτης 9 ,Πάλης 4 Σπιτιέρης 7