Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

Ηττα ΚΓΣ απο ΚΙΑΦΑ 71-62

alt
Υπνωτισμένη ξεκίνησε τον αγώνα η ομάδα του ΚΓΣ  (16 - 7 στο 10’), ενώ η Δυναμό με την καλή ψυχολογία από την νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής μπήκε με φόρα και ήταν αποτελεσματική στην επίθεση και προσυλωμένη (για ακόμα ένα αγώνα) στην άμυνα. Το ημίχρονο έληξε με 32 – 21 θυμίζοντας λίγο το ματς της πρεμιέρας (25 – 21 τότε). Μάλιστα στην 3η περίοδο η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 21.Στα μισά της 4ης περιόδου  οι παίχτες του Κερκυραϊκού ξύπνησαν αλλά  το μόνο που κατάφεραν ήταν να κατεβάσουν τη διαφορά στους 9 και το παιχνίδι να ολοκληρωθεί με σκορ 71 – 62.
Τεράστια η απουσία του Σαγιά (1ος σκόρερ της κατηγορίας) λόγω τραυματισμού ξεχώρισαν οι Παπαγκίκας, Χατζηιωάννου και Βλαχόπουλος.
Άρωμα από Α1 στον αγώνα, καθώς διαιτήτευσε ο κ. Μητσόπουλος, μαζί με τους Λαζανά, Πλατανίτη, Κούκρα και Θάμπη.