Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

2 στα 2 ο ΚΓΣ

kgs-thrilos vasiki

Ο Κερκυραϊκός επικράτησε του Θρύλου Ιωαννίνων με 67-53 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β ΕΣΚΑΒΔΕ Ανδρών και βρίσκεται στην 1η θέση με 4 βαθμούς, έχοντας όμως έναν αγώνα λιγότερο.
Χωρίς να υπάρχουν, μεγάλες αγωνιστικές διαφορές ανάμεσα στις ομάδες, οι «μπλε» κατάφεραν να πάρουν τους δυο βαθμούς της νίκης από τους Γιαννιώτες. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε δυο περιόδους για την κάθε ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να βρεθούν μπροστά στο σκορ στην πρώτη περίοδο, ωστόσο αυτό διήρκησε λίγο, αφού οι παίκτες του Γιάννη Ραψομανίκη, έδειξαν στο δεύτερο δεκάλεπτο, ότι ήθελαν περισσότερο την νίκη. Το σφύριγμα του διαιτητή για την ανάπαυλα, τους βρήκε να προηγούνται με 33-29. Η τρίτη περίοδος επανέφερε τον Θρύλο στο παιχνίδι αλλά οι γηπεδούχοι έχοντας σε καλή μέρα τους Σαγιά και Ουζούνη, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα στο ΕΑΚ, τοποθετώντας δυο πολύτιμους βαθμούς στην συγκομιδή τους.
kgs-thrilos
Η κερκυραϊκή ομάδα βρίσκεται εν αναμονή του ορισμού, νέας ημερομηνίας για την διεξαγωγή του εξ αναβολής αγώνα, της περασμένης εβδομάδας με τον Ηρακλή Φιλιατών, λόγω των απεργιακών κινητοποιήσεων, ενώ την ερχόμενη εβδομάδα, θα πραγματοποιήσει το ρεπό της.
Ο Κερκυραϊκός θα επανέλθει στην ενεργό δράση στις 4 Μαρτίου, όπου θα φιλοξενηθεί στην Πάργα από την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.
Τον αγώνα «σφύριξαν» οι : Νέτης- Μπάνος
Το φιλμ του αγώνα: 16-18/ 17-11/ 12-15/ 22-14
kgs-thrilos 2
ΚΓΣ(Γ.ΡΑΨΟΜΑΝΙΚΗΣ): Σαγιάς 22, Χατζηιωάννου 6, Μοναστηριώτης, Πετρίδης, Ντελλής, Ουζούνης 12, Παπαγκίκας 6, Γεωργακόπουλος 4, Αρβανιτίδης 7, Πουλής, Μοσχονάς, Βλαχόπουλος 10.
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ(Κ.ΝΤΙΝΑΛΕΞΗΣ): Σιώτος 4, Χατζηγιάννης 7, Γκεζούλης 9, Κάλδης 2, Μπούρμας 3, Μπανάτσος 2, Μπελτσής 7, Νικολούλος 3, Ασημακίδης 11.